Ja i ty to my czyli tydzień trzeci u Jagódek

Jagódki

W trzecim tygodniu września rozmawialiśmy o naszej grupie. Ale nie tylko... Ustaliliśmy, co to jest przyjaźń i jak należy o nią dbać. Zaczęliśmy też pracę w Kartach Pracy. I tak:

• poniedziałek - gimnastyka (utrwaliliśmy zestaw ćwiczeń z kołami a także rozmawialiśmy o przyjaźni. Nauczyliśmy się też piosenki o przyjacielu
  • wtorek - poznaliśmy zapis graficzny głoski A, a oraz utrwaliliśmy sobie zapis swojego imienia, pamiętając że a jest samogłoską i zapisujemy ją kolorem czerwonym (lub różowym czy pomarańczowym, gdy czerwonych zabrakło :)
  • środa - Dzień Kropki, podczas którego przypomnieliśmy sobie film o małej Vashti, ale nade wszystko - staraliśmy się zrozumieć, że KAŻDY z nas jest w czymś dobry i nie wolno się poddawać, gdy wydaje się nam, że czegoś nie umiemy, bo każdy z nas ma w sobie ogromny potencjał
  • czwartek - poznaliśmy nowy zestaw ćwiczeń gimnastycznych i trenowaliśmy rzut i chwyt oburącz, a także utrwaliliśmy sobie piosenkę o jesieni, a niektóre z dzieci śpiewały ją także solo
  • piątek - wykonaliśmy pracę techniczną Jagódki (całkowicie samodzielnie!!!:) a także kodowaliśmy - tym razem w kartach pracy

Oczywiście, nie zabrakło nam czasu na zabawy w sali i na dworze a także na ćwiczenia rozwijające słuch fonemowy - w końcu niedługo zaczniemy czytać. Poniżej fotorelacja z minionego tygodnia.

A dla chętnych - zadanie w ramach akcji Uczymy Dzieci Programować:

• 1. Ułóż kształt uśmiechniętej buzi
  • 2. Rozwiąż sudoku - w każdym małym prostokącie dołącz obrazek, którego brakuje. Pamiętaj obrazki nie mogą się powtarzać w liniach poziomych i pionowych.