CodeWeek

Wierzymy, że w erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne.

Nauka kodowania może pomóc dzieciom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim dzieciom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

Nasze przedszkole przyłącza się do tej akcji. Grupa najstarsza weźmie udział w cyklu zajęć z wykorzystaniem kodowania. Uważamy bowiem, że im częściej - tym lepiej. A że z kodowaniem możemy uczyć się, bawić, rywalizować i poznawać nowe, nieodkryte dla małych dzieci obszary - jest to nie tylko spore wyzwanie dla nauczycieli biorących w tym udział - ale - i przede wszystkim - dla dzieci, bo jest nowe, nieoczekiwane i niezwykle atrakcyjne. A przez wielość pomocy dydaktycznych - sprawia - że taka forma poznawania rzeczywistości aktywizuje. Na takich zajęciach dzieci wołają JESZCZE!!! I nie sposób ich od nich oderwać.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów dotyczących programowania odsyłamy do strony https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/#map-header

Prowadzący prowadzą tam cykl szkoleń dotyczących kodowania, w tym również warsztaty dla dzieci. zapraszamy