Wydarzenia

, Wszystkie , 17 wyśw.
Pierwszy Dzień Wiosny był u nas w przedszkolu kolorowy i szalony. Spotkaliśmy się wszyscy na placu przedszkolnym, aby wspólnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na początku zatańczyliśmy taniec pingwinków a potem zaśpiewaliśmy piosenkę o Marzannie. Następnie barwnym, kwiecistym korowodem pożegnaliśmy Marzannę, którą P.
, Jeżyki , 6 wyśw.
Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 mieliśmy okazję wziąć udział w Wiosennym Turnieju Sportowym. Na początku przywitała nas Pani Wicedyrektor SP1 życząc nam dobrej zabawy. Następnie, jak to przed konkurencjami bywa, obowiązkowa wspólna rozgrzewka, a potem zawody. Doping był tak silny, że co niektórzy zdarli sobie gardła ale nasze Jeżyki świetnie poradziły sobie z konkurencjami.
, Jeżyki , 5 wyśw.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania. Poznaliśmy piramidę żywienia, z której dowiedzieliśmy się jakich produktów należy spożywać jak najwięcej, a czego unikać. Oprócz zdrowego odżywiania ważne jest uprawianie sportu, dlatego też ćwiczenia gimnastyczne w tym tygodniu związane były z odżywianiem.
, Pszczółki , 10 wyśw.
Pszczółki uczą się jak dbać o zdrowie realizując kolejny moduł programu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, wiemy jakie produkty są zdrowe, a jakich należy unikać. Wspólnie przygotowane drugie śniadanie bardzo nam smakowało 🙂.
, Misie , 7 wyśw.
W ramach realizacji programu zdrowotnego "W zdrowym ciele, zdrowy duch" Misie samodzielnie przygotowały wiosenne kanapki. Kolorowe warzywa pełne witamin, ulubione dodatki... pycha.
, Jeżyki , 4 wyśw.
12 marca przypada Dzień Matematyki, dlatego też Jeżyki w poniedziałek postanowiły uczcić go matematycznym konkursem drużynowym. Najpierw obejrzały film o sławnych matematykach, aby przekonać się, że matematyka jest obecna w naszym życiu w każdej dziedzinie życia.
, Pszczółki , 7 wyśw.
"Święto Kobiet, Święto Kobiet, jest naprawdę wyjątkowe, każda panna stroi się, bo wyglądać pięknie chce. Bo wtedy.... chłopaki - rozrabiaki, w aniołki się zmieniają, i kwiaty nam kobietkom, z uśmiechem szczerym dają" :) - taką właśnie piosenką zaczęliśmy dziś wspólną zabawę z okazji Dnia Kobiet. I jak w słowach piosenki - chłopcy sprawili się na medal!.
, Jeżyki , 9 wyśw.
W naszej grupie Dzień Kobiet obchodziliśmy pod hasłem słynne i znane kobiety. Poznaliśmy m. in. Kleopatrę, Pocahontas, Marię Skłodowską-Curie, Coco Chanel, Mariline Monroe, czy Wisławę Szymborską. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z ich życia i wykonaliśmy parę zadań. Na koniec nastąpiła część najbardziej przyjemna i długo oczekiwana - życzenia od chłopców i prezenty :)
, Misie , 6 wyśw.
W minionym tygodniu odwiedziła Misie mama Wiktora, która czytała różne pozycje literackie. Dzieci żywo zainteresowane słuchały w skupieniu opowieści i zachęcały do częstych odwiedzin. 
, Krasnoludki , 20 wyśw.
W lutym Krasnoludki świętowały Walentynki, które przebiegły podczas wspólnej zabawy i wykonania pracy plastycznej. Następnym ważnym wydarzeniem był Bal Karnawałowy. W tym dniu nasze Krasnoludki przebrały się w piękne bajkowe stroje, a DJ Słoniu zabawiał wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Krasnoludki bawiły się wspaniale.
, Jeżyki , 10 wyśw.
W piątek obchodziliśmy w naszej grupie nietypowy dzień - Dzień Dinozaura. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy o dinozaurach. Poznaliśmy niektóre gatunki oraz ich cechy charakterystyczne. Sprawdzaliśmy wiedzę na temat bajkowych dinozaurów. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca paleontologa, a oglądjąc edukacyjny film poznaliśmy różne teorie dotyczące wyginięcia dinozaurów.
, Misie , 16 wyśw.
W tym tygodniu Misie zdobywały wiedzę o emocjach. Wiedzą już, że nie ma złych emocji, wszystkie są potrzebne, jedne bywają przyjemne inne mniej. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o radości, rysowaliśmy to, co sprawia nam radość, powstały piękne, kolorowe prace. Omawiając smutek, wycinaliśmy łezki, dowiedzieliśmy się, że zwierzęta też mają zdolność odczuwania.