, Pszczółki , 18 wyśw.
Dziś odwiedził nas pies Bąbel i dogoterapeutka p. Marta. Mogliśmy podziwiać różne sztuczki w wykonaniu Bąbla, a także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i ważnych rzeczy na temat właściwych zachowań w obecności psa oraz jak dbać o psiego przyjaciela. Nie wszyscy przełamali się na tyle, aby podejść do naszego futrzastego gościa, ale zajęcia podobały się wszystkim Pszczółkom.
, Krasnoludki , 4 wyśw.
„Hokus – pokus! Abra – kadabra! Niech się dzieje magia”. Dzisiaj w grupie Krasnoludków odbył się „Bal Andrzejkowy”, na który przybyły czarodziejki i czarodzieje. Były wspólne tańce, czarodziejskie zabawy oraz wróżby. I choć było nas mało bawiliśmy się suuuper. Ach, cóż to był za Bal! :)
, Misie , 0 wyśw.
Czary mary, czary mary co za dzień, nie do wiary. Kolorowe stroje, tańce, wróżby, zabawy z balonami a także joga z Babą Jagą. Tak Misie świętowały andrzejki, zapraszamy do galerii zdjęć.
, Pszczółki , 9 wyśw.
A u Pszczółek naprawdę się działo! Tańczyliśmy, ile sił zarówno z naszymi paniami, jak i z panią Kamilą, bawiliśmy się w czarowanie na różne sposoby. Poznaliśmy też  staropolskie tradycje, związane z tym świętem. W dwóch grupach (dziewczynki i chłopcy) wybieraliśmy imiona swoich przyszłych współmałżonków, a także zgadywaliśmy, kim zostaniemy w przyszłości.
, Jeżyki , 4 wyśw.
Andrzejki w naszej grupie odbyły się pod hasłem podróży do różnych krain: śmiechu, kroków, dziwnych min, robotów, miłości oraz lodu. W każdej z nich czekała na naszych czarodziejów i czarodziejki wróżba. Jeżyki dowiedziały się m. in.
, Misie , 5 wyśw.
Misie wybrały się do sali zabaw Arek gdzie spędziły wtorkowe popołudnie. Była to nagroda za zajęcie I miejsca w przedszkolnym konkursie zbierania kasztanów. Zabawa w kolorowych piłeczkach, zjazdy ze zjeżdżalni, skoki na trampolinie, jazda na karuzeli, wyścigi na gokartach... było suuuuper:)
, Pszczółki , 11 wyśw.
25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To międzynarodowe święto jest bardzo lubiane - nie tylko, że przynieśliśmy nasze ulubione maskotki, ale też przez cały dzień bawiliśmy się nimi. Było o przytulaniu, przyjaźni i historii powstania misiaków. To był przytulaśny dzień :)
, Krasnoludki , 10 wyśw.
Nazbierało się troszkę wydarzeń w naszej grupie, dlatego też zapraszam do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia Krasnoludków podczas rożnych uroczystości i zabaw. W grupie odbył się Dzień Kredki, Dzień Pluszowego Misia, obchodziliśmy urodziny Jagusi, Elizki i Stasia. Były też zabawy na pierwszym śniegu, zabawy plastyczne, koncerty muzyków Filharmonii.
, Misie , 6 wyśw.
Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. 25 listopada dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ukochanymi misiami. Były tańce, przytulasy, zabawy z pluszakami, misiowa praca plastyczna. Wysłuchaliśmy ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziu brunatnym oraz poznaliśmy historię tej uwielbianej przez dzieci pluszowej zabawki.
, Jeżyki , 5 wyśw.
W piątek świętowaliśmy dzień Pluszowego Misia. Każdy Jeżyk w tym dniu przyniósł ze sobą do przedszkola ulubionego misia pluszowego :) Były wspólne tańce, wykonywanie zadań oraz praca plastyczna. To był bardzo misiowy dzień :)
, Pszczółki , 15 wyśw.
Dziś Pszczółki świętowały Dzień Kredki. Rozmawialiśmy o ilustracjach w naszych ulubionych książkach, nazywaliśmy kolory, opisywaliśmy treść obrazków. Przekonaliśmy się, że kredki można wykorzystać także do zabawy z kodowaniem - zapamiętywaliśmy sekwencje ruchów. Kredki posłużyły nam też jako element zabawy regulującej tor i siłę oddechu. Doskonaliliśmy także kolorowanie i wycinanie.