, Pszczółki , 20 wyśw.
Dziś Pszczółki przygotowywały się do obchodów Dnia Pluszowego Misia. Zdążyliśmy zrobić sobie zdjęcia w Fotomisiobudce. Okazało się, że ukochane pluszaki Pszczółek to też Żabki, Fajniaki,Dziubdziubasy, Pszczółki, Świnki. Najważniejsze, że każdy ma swoją przytulankę 😀
, Jagódki , 10 wyśw.
W listopadzie Jagódki spotykały się z Zi – przybyszem z dalekiej Galaktyki wraz z którym w ramach programu Sanford Harmony uczyły się, doskonaliły i rozwijały umiejętności emocjonalno – społeczne, które w praktyce pozwalają realizować takie wartości jak:
• szacunek dla siebie i drugiego człowieka
• współpracę między ludźmi
• wspólnotę grupową
, Jagódki , 2 wyśw.
W tym tygodniu (poniedziałek, wtorek) rozmawialiśmy o naszych pluszowych maskotach. Nie mogliśmy ich przynieść do przedszkola ale dowiedzieliśmy się siedząc w kręgu od kogo każda Jagódka dostała swoją ulubioną przytulankę i jak ją nazywa. Poznaliśmy literę M – niektórzy z Was mieli okazję przejść stopkami po szerokiej wstążce w kształcie litery M.
, Pszczółki , 18 wyśw.
Dziś było u Pszczółek bardzo kolorowo. Świętowaliśmy Dzień Kredki. Każda Pszczółka wykonała przestrzenną kredkę w swoim ulubionym kolorze, przy okazji poznając pojęcie bryły. Zrobiliśmy kredkofotobudkę, stąd kolorowe pamiątkowe zdjęcia. Rozmawialiśmy o naszych kolorowych marzeniach. Było bardzo wesoło.
, Jeżyki , 23 wyśw.
Dzisiaj każdy Jeżyk przyszedł do przedszkola ubrany na swój ulubiony kolor, ponieważ świętowaliśmy Dzień Kredki. Nazywaliśmy kolory kredek, liczyliśmy kredki, tańczyliśmy do piosenki "Kolorowe kredki" i wyklejaliśmy wspólnie giga kredke. Zobaczcie sami
, Jagódki , 7 wyśw.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach z wiejskiego podwórka oraz tych które mieszkają z nami w domu. Dowiedzieliśmy się czym różni się zwierzę domowe od innych zwierząt, czego potrzebują zwierzęta do życia, jak opiekować się zwierzętami oraz na czym polega praca weterynarza.
, Pszczółki , 17 wyśw.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach: tych, które mieszkają z nami w domu oraz tych z wiejskiego podwórka. Uczyliśmy się jak się opiekować się zwierzakami, jak rozpoznać ptaki i ssaki. Jak pomagać zwierzętom w potrzebie , wiemy czym zajmuje się weterynarz. Pszczółki wiedzą także, że i zwierzęta mają swoje uczucia i nie wolno ich krzywdzić. Poznaliśmy instrumenty Pana Listopada.
, Jagódki , 10 wyśw.
W dniu dzisiejszym świętowaliśmy "Dzień Kredki". Na początku dzieci dyskutowały do czego służą kredki i po co są im potrzebne. Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, plastikowe itd.
, Jeżyki , 12 wyśw.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach, szczególnie tych domowych. Poznaliśmy pracę weterynarza i nauczyliśmy się empatii względem zwierząt. Staliśmy się przez chwilę muzykami i tańczyliśmy z kolorowymi chustkami do piosenek o zwierzętach. Na koniec tygodnia wykonaliśmy z kółek pięknego pieska.
, Misie , 12 wyśw.
Kolejny tydzień za Maluszkami. Potrafimy już coraz więcej. W tym tygodniu kodowaliśmy na dywanie, czyli układaliśmy odpowiednie klocuszki (figury geometryczne) do odpowiedniego koloru i kształtu. To nie było łatwe zadanie. Próbowaliśmy również układać różne kształty z tych figur (np. motylka). Odwiedziła nas Pani Anetka, która ćwiczyła z nami nasze buźki.
, Jeżyki , 24 wyśw.
W tym tygodniu Jeżyki rozmawiały o pogodzie, zwłaszcza jesiennej. Nazywały zjawiska atmosferyczne, zaznaczały codziennie aktualną pogodę w kalendarzu, dowiedziały się o czym mówi osoba zapowiadająca pogodę w tv, rozmawiały o pożyteczności wiatru i o zagrożeniach, jakie może wyrządzić, gdy jest silny, a także poznały urządzenia znajdujące się w stacji meteorologicznej.
, Pszczółki , 20 wyśw.
Tydzień upłynął Pszczółkom na tematyce jesiennej. Rozmawialiśmy o jesieni w lesie, przygotowaniach zwierząt do zimy oraz deszczowej pogodzie. Doskonaliliśmy umiejętność wycinania, utrwalaliśmy kolejność liczb. Poznaliśmy też budowę parasola. A na zajęciach z programowania poznaliśmy "Deszczową przygodę ślimaków".