, Pszczółki , 1 wyśw.
Pszczółki wybrały się do Muzeum Ziemi Lubuskiej, aby wziąć udział w lekcji muzealnej. Poznaliśmy urządzenia i przedmioty używane dawniej. Wśród oglądanych przez nas eksponatów była m. im. tara do prania, żelazko "na duszę", lampa naftowa, aparaty telefoniczne i fotograficzne w stylu retro i wiele innych.
, Wszystkie , 7 wyśw.
W przedświąteczny czwartek nasze przedszkolaki wybrały się na deptak, aby wziąć udział w Szukaniu Zajączka. Choć pogoda nie dopisywała i tak  było wesoło - zaśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie, przystroilismy gazon ozdobami wielkanocnymi, ruszyliśmy na poszukiwanie czekoladowego zająca. Niestety szczęście nam nie dopisało, ale nie popsuło nam to naszych dobrych humorów.
, Pszczółki , 6 wyśw.
Za nami kolejne spotkanie z literaturą. Dziś Pszczółki poznały wiosenną przygodę pewniej rodziny żubrów. Zainspirowani lekturą rozmawialiśmy o wiosennej przyrodzie i wykonaliśmy piękne tulipany z origami.
, Wszystkie , 12 wyśw.
Wszystkie przedszkolaki czekają na wiosnę. Postanowiliśmy więc pożegnać zimę - symbolicznie ukrytą w Pannie Marzannie. Każda z grup przygotowała wiosenną piosenkę, były wiosenne tańce połamańce, żabi rock and roll, wesołe buzie, kolorowe stroje i odlotowe fryzury. Tylko pogoda mało wiosenna, deszczowa.
, Żabki , 10 wyśw.
Już od rana panował w grupie odświętny nastrój. Pięknie wystrojeni chłopcy z uśmiechem składali Paniom i dziewczynkom życzenia. Wspólne zabawy, tańce oraz wręczenie dziewczynkom prezentów wraz z zaśpiewaniem "sto lat" dopełniły uroczyste obchody Dnia Kobiet. Dziękujemy za każdą pamięć i życzenia :)
, Pszczółki , 6 wyśw.
Dzień Kobiet w grupie Pszczółki upłynął w bardzo wesołym i uroczystym nastroju. Elegancko ubrani chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia, starali się być także bardzo mili i uprzejmi przez cały dzień. Nie zabrakło również wesołych zabaw, upominków oraz kwiatów.
, Krasnoludki , 8 wyśw.
W tym dniu od samego rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy bardzo starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Byli uprzejmi i uczynni, jak na dżentelmenów przystało. Złożyli życzenia i wręczyli laurki dziewczynkom i wszystkim paniom pracującym w naszym przedszkolu. Były także upominki, słodki poczęstunek oraz lizaki dla małych dam od kolegi z grupy.
, Misie , 9 wyśw.
Misie wzięły udział w lekcji muzealnej z cyklu spotkania ze sztuką o tematyce ,,Figury i kształty w życiu i sztuce''. Zwiedziły wystawę sztuki współczesnej w poszukiwaniu figur płaskich i brył. Dzieci dowiedziały się, że abstrakcja to zabawa z wyobraźnią. Podczas warsztatów plastycznych stworzyły własną abstrakcję z figur.
, Misie , 7 wyśw.
Misie wybrały się do Planetarium Wenus na seans ,,Życie drzew''. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają rośliny dla życia, jak rosną drzewa, jak transportują wodę, jak produkują tlen i jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego.
, Pszczółki , 13 wyśw.
Walentynki, Walentynki - to wspaniałe święto.... Już od wczoraj do niego przygotowywaliśmy się. Serduszka klejone, wycinane, lampiony , kolorowanki, wycinanki - i wszystko, co nam przyszło do głowy... Od wczoraj działała też walentynkowa poczta, którą wspólnie otworzyliśmy . A potem zabawy, wspólne tańce i składane (oraz rysowane) życzenia dla ulubionych dzieci. To był szalony dzień :)
, Żabki , 10 wyśw.
W grupie maluszków,chłopcy i dziewczynki obchodzili Walentynki. Ubrani na czerwono, wręczali sobie serduszka i same  serdeczności szeptali do uszka.
, Wszystkie , 12 wyśw.
Walentynki były dla wszystkich przedszkolaków prawdziwym dniem przyjaźni. To przecież nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowały się miłym słowem, gestem, walentynką i lizakiem.