Wydarzenia

, Jagódki , 4 wyśw.
Czytamy, działamy, pracujemy - czyli kolejny, baaardzo pracowicie spędzony tydzień u Jagódek. Nie ustają prace związane z przygotowaniem upominków dla naszych babć i dziadków, a - że jesteśmy już starszakami, to i pomysły mamy nie byle jakie :). A między zadaniami związanymi z przygotowaniem występu - pracujemy pełną parą. I tak:
, Jeżyki , 5 wyśw.
Za nami kolejny tydzień miesiąca stycznia. W poniedziałek poznaliśmy literę T, t - Jeżyki słuchały opowiadania o tacie Tadeuszu, który był taternikiem, bawiły się w zabawy związane z tą literą i próbowały za pomocą kreatywnych słomek ułożyć drukowaną literę T. Oczywiście przez cały tydzień poprzez różne zabawy ją utrwalaliśmy. Na gimnastyce wykonywaliśmy ćwiczenia z użyciem woreczków.
, Pszczółki , 9 wyśw.
Za nami kolejny tydzień. Niektóre Pszczółki odpoczywają na feriach, a te, które zostały w przedszkolu, dobrze się bawią. Rozmawialiśmy o naszych rodzinach, a przede wszystkim o babciach i dziadkach. Obchodziliśmy Dzień Bałwanka, poznaliśmy zabawę i piosenkę "Bałwankowa rodzina".
, Misie , 9 wyśw.
We wtorek odbył się w naszej grupie Dzień Bałwanka. Wspólnie ułożyliśmy dużego papierowego bałwanka oraz każdy miś wykonał swojego małego bałwanka. Zapraszamy do galerii :)
, Misie , 19 wyśw.
W tym tygodniu było karnawałowo. Odbył się bal karnawałowy (zdjęcia w innej galerii). Poza tym poznaliśmy liczby porządkowe, zrobiliśmy maski karnawałowe oraz zaczęliśmy przygotowywać prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zapraszamy do galerii :)
, Jagódki , 11 wyśw.
W balowym nastroju wkroczyliśmy w drugi tydzień ferii. Było wiele zabaw ruchowych, wiele nowości, i oczywiście - duuużo pracy. Ale po kolei:
poniedziałek - rozmawialiśmy o karnawale oraz wykonaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, podczas których nauczyliśmy się, co oznacza siad płotkarski, a także doskonaliliśmy umiejętność toczenia obręczy do celu
, Jeżyki , 27 wyśw.
W tym tygodniu wszystko kręciło się wokół balu karnawałowego. Poznaliśmy kolejną literkę L. Pracowaliśmy w kartach pracy rozwiązując przeróżne zadania i kolorując maskę karnawałową. Na zajęciach gimnastycznych ćwiczyliśmy z gazetami oraz szarfami.
, Pszczółki , 44 wyśw.
Miniony tydzień był wesoły i roztańczony, rozmawialiśmy o karnawale. Poznaliśmy opowiadanie "Karnawał u wiewiórki", które zachęciło nas do ćwiczeń rozwijających mowę. Utrwalaliśmy poznane wcześniej angielskie słówka, piosenki i zabawy. A jak zabawa to i bal - pojawiły się w naszej sali różne przebrania. Podczas zajęć matematycznych posługiwaliśmy się pojęciami więcej, mniej.
, Jagódki , 37 wyśw.
Dziś w przedszkolu wielki bal, czyli jak to u nas było..... poniżej fotorelacja :)
, Misie , 20 wyśw.
Dziś odbył się w grupie bal karnawałowy. Przebraliśmy się za wspaniałe postaci. Tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie. Po tańcach był poczęstunek, za który bardzo dziękujemy :)