Wydarzenia

, Jagódki , 6 wyśw.
Miniony tydzień rozpoczęliśmy od świętowania 4 maja „Dnia Strażaka”. Usystematyzowaliśmy wiedzę już wcześniej zdobytą na temat pracy strażaka m.in. co jest potrzebne strażakowi do wykonywania pracy, jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej oraz w jakich sytuacjach należy ją wezwać. Wykonaliśmy kilka zadań w kartach pracy i pokolorowaliśmy postać strażaka.
, Pszczółki , 8 wyśw.
Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem historii powstania państwa polskiego.  Znamy  legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Poznaliśmy pojęcie legendy jako gatunku literackiego, wyszukiwaliśmy elementy fikcyjne i realistyczne.
, Jeżyki , 18 wyśw.
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Pracowaliśmy z mapą Polski, poznając charakterystyczne miasta i krajobrazy Polski. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe. Śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej. Na zajęciach matematycznych poznaliśmy kolejną figurę geometryczną - koło. Wykonaliśmy także kotyliony i odbijaliśmy kontur Polski. Teraz każdy Jeżyk wie, że jest Polką i Polakiem.
, Jagódki , 31 wyśw.
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat „Mieszkam w Polsce”. Podczas realizacji tego tematu obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Polska moja ojczyzna”. Utrwaliliśmy symbole narodowe, adres naszego zamieszkania, hymn narodowy. Nauczyliśmy się wiersza Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz uczyliśmy się piosenki pt. „Jestem Polką i Polakiem”.
, Misie , 11 wyśw.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach. Dużo ćwiczyliśmy, udawaliśmy różne zwierzęta, liczyliśmy kolorowe karteczki i patyczki oraz ułożyliśmy kwiatki z kartek. Jak pogoda pozwoliła to bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Zapraszamy do galerii :)
, Jeżyki , 27 wyśw.
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o dbaniu o zdrowie, jakie przedmioty służą do dbania o higienę osobistą. Przy okazji ćwiczyliśmy orientację w schemacie własnego ciała poprzez krótkie piosenki z pokazywaniem.
, Pszczółki , 11 wyśw.
Miniony tydzień w naszej grupie minął nam pod znakiem "nowości". W nawiązaniu do naszej pracy zdalnej utrwaliliśmy sobie poznane wcześniej kierunki malarskie i rozszerzyliśmy o nowy - kubizm. Reprodukcje obrazów oglądaliśmy nawet przez okulary 3D. W duchu nowości wykonaliśmy też pracę plastyczną Wiosenne widoki - stosując technikę puentylizmu.