Rodzica

Drogowe ABC Jeżyki - dzień 5

Kącik

Moi mili! Kończymy tydzień z Drogowym ABC. Zapraszam Was do wykonania pracy plastycznej. Instrukcje znajdziecie poniżej. Wyślijcie efekty swojej pracy na maila oraz pamiętajcie, aby gromadzić je w teczce. Zachęcam również do wykonania kart pracy, które znajdują się na stronie https://pck.pl/co-robimy/promocja-zdrowia/drogowe-abc w zakładce "Zeszyt edukacyjny". Proszę, abyście wykonali zadanie 1, 4, 6, 8 i 9.

Drogowe ABC - Jagódki - 03.04. piątek

Kącik

Kochani! To już piątek i ostatnie spotkanie z Drogowym ABC. Dzisiaj chciałabym, abyście pokolorowali znak drogowy lub wykleili plasteliną sygnalizator świetlny. Podzielcie się z nami efektami swojej pracy wysyłając nam zdjęcia na maila: jagodki@przedszkole7.pl Kochani jest jeszcze jedna propozycja: to wspólne słuchanie muzyki relaksacyjnej „Wiosna” – udanego relaksu! Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu.

Drogowe ABC - Pszczółki- piątek 03.04

Kącik

Kochane Pszczółki to już nasze ostatnie w tym tygodniu spotkanie w ramach projektu edukacyjnego Drogowe ABC. Wykonajcie dowolny znak drogowy - liczy się pomysł. Podzielcie się efektami Waszej pracy wysyłając zdjęcie pracy na nasz pszczółkowy adres mailowy. Zapraszam Was także do sprawdzenia swojej wiedzy na temat kierunków i położenia przedmiotów w przestrzeni. Otrzymacie też pamiątkowy dyplom za udział w akcji, który zostanie wysłany droga mailową. Powodzenia

Drogowe ABC Jeżyki - dzień 4

Kącik

Witam Jeżyki! Dziś dzień matematyczny i zabawy z figurami geometrycznymi. Zapraszam Was do wysłuchania piosenki o figurach geometrycznych i zapamiętania ich nazw oraz kształtów. Następnie zagrajcie w dwie gry, dzięki którym utrwalicie poznane figury. Na koniec wykonajcie kartę pracy związaną z pojazdami powstałych z figur geometrycznych. Będziecie potrzebowali do tego kostki do gry :).

Drogowe ABC - Jagódki (czwartek 02.04.)

Kącik

Dzień dobry Jagódki! Dzisiaj kolejny dzień z Drogowym ABC. Mam nadzieję, że już troszkę znacie przepisy ruchu drogowego, jeśli jeszcze nie to zapraszam Was na film „Małe ciężarówki” podczas, którego będziecie mogli je utrwalić. Po obejrzeniu filmu możecie się rozruszać podczas nauki prostego układu tanecznego „The Banana Boat Song”. Miłej zabawy. Pozdrawiam!

Drogowe ABC - Smerfy (czwartek 02.04.2020)

Kącik

Drogie Smerfy! Przed nami kolejny dzień z programem Drogowe ABC. Przygotowałyśmy dla Was dwa zadania.

Zadanie 1: Poproście rodziców o wydrukowanie telefonu, wytnijcie go i odegrajcie razem z rodzicami scenkę - dzwonicie pod numer alarmowy żeby wezwać pomoc. Oczywiście możesz narysować swój własny telefon :)

Zadanie 2: Poproście rodziców o przeczytanie zagadek o ruchu drogowym. Na pewno znacie wszystkie odpowiedzi. Powodzenia!

Bezpieczne zachowania - Pszczółki - czwartek 02.04

Kącik

Witajcie Pszczółki! Dzisiejsze zadania mają Wam przypomnieć jakie zachowania są właściwe, a jakie nie powinny mieć miejsca. Pomoże Wam w tym gra interaktywna. Są też karty pracy, które pokolorujcie i wykonajcie w nich  zadania zgodnie z poleceniem. Każda Pszczółka może dziś także sprawdzić i utrwalić niektóre poznane litery. No i przyda się trochę ruchu. Poćwiczcie jeszcze raz z Pipi i przyjaciółmi. Wesołej zabawy! Pochwalcie się wykonanymi zadaniami :)