Rodzica

Piątek u Jagódek

Kącik

Drogie Jagódki! Kończąc tydzień przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji zadań. Na rozgrzewkę wykonajcie ćwiczenia w Waszych kartach pracy – narysujcie misia po śladzie, a następnie za pomocą kredek, bibuły itd. zmieńcie misia w misia pirata, kosmonautę lub innego dowolnego misia str.9. W ćwiczeniu nr 1 str.10  przyjrzycie się ilustracjom i opowiedzcie np. rodzicom jak powstaje pluszowy miś, a następnie naklejcie w okrągłych polach co jest potrzebne do jego wykonania.

Misiowych zadań ciąg dalszy dla Jeżyków

Kącik

Witajcie Jeżyki! Mamy dla was dziś kilka propozycji zabaw misiowych. W pierwszym zadaniu "Ubierz misia według kodu" - dopasujcie wycięte obrazki do odpowiedniego miejsca w tabeli (segregowanie według kodu i rodzaju). Następnie zapraszamy do trzech zabaw on-line: 1) bądź spostrzegawczy i znajdź parę; 2) połącz obrazki w całość. Możecie zabawić się w chemików i razem z rodzicami wykonać eksperyment z miodem.

Propozycje zabaw logopedycznych dla Misiów

Kącik

Drogie Misie, Drodzy Rodzice!

Zapraszam do zabaw logopedycznych, które sprzyjają rozwijaniu mowy każdego dziecka. Znajdziecie tu wierszyki logopedyczne do wspólnego recytowania, ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, oddechowe. Zabawy i ćwiczenia rozwijające mowę można organizować przy okazji innych działań np. wspólnego gotowania, rysowania i swobodnej zabawy. Poniżej znajdziecie Państwo przykłady zabaw logopedycznych. Pozdrawiam - Pani Madzia

Piątek u Misiów

Kącik

Witajcie Kochani! Jest już piątek i koniec tygodnia więc przygotowałam dla Was tylko jedno zadanie - Deszczowe figury. Zadaniem dziecka jest dopasować krople do parasoli. Każdy parasol jest w innym kolorze, więc możecie wykorzystać grę również do nazywania odcieni. Zatem do dzieła :) Pozdrawiam Pani Madzia

Pszczółki - misiowe (i nie tylko) zabawy

Kącik

Witajcie pracowite Pszczółki! Jesteście super przedszkolakami i pracujecie baaardzooo dzielnie (wyślijcie nam zdjęcia z Waszymi uśmiechniętymi buziami i wykonanymi zadaniami ). Dziś piątek, a więc zabawy z kodowaniem i programowaniem. Na rozgrzewkę wykonajcie ćwiczenia w Waszych przedszkolnych kartach pracy - pomóżcie misiowi rozwiązać zadanie i nakryć do stołu wg polecenia s. 42 ćw. 1 oraz dorysujcie brakujące elementy w ćw.

Misiowa matematyka Jeżyków

Kącik

Witajcie Jeżyki w dniu matematycznym. Mamy dla Was parę zadań matematycznych i zabaw. Pierwszym zadaniem jest dopasowanie misiów i misek według wielkości. W drugim zadaniu należy wyciąć baryłki miodu i nakleić na półkę według określonych reguł. W trzecim zadaniu pokolorujcie na żółto misie siedzące w środku pudełka, a na brązowo misie siedzące obok pudełka. W ostatnim zadaniu dopasujcie misie do ich cieni.

Tydzień z misiami - Jagódki

Kącik

Witajcie Jagódki! Dzisiejszy dzień zacznijmy gimnastyką z misiem. Następnie proponujemy wspólną zabawę z rodzicami pt. „Coś na dla misia”. Postarajcie się wymienić jak najwięcej nazw produktów do jedzenia zaczynających się na głoskę m, którą poznaliśmy na poniedziałkowych zajęciach (np. miód, mleko, masło, mandarynka, makaron, malina, melon itd.). Poćwiczcie dzielenie tych wyrazów na sylaby. Obejrzyjcie ilustracje przedstawiające różne rodzaje/gatunki niedźwiedzi.

Tydzień z misiami - Pszczółki

Kącik

Witajcie Pszczółki! Przed nami kolejny, fajny, pracowity dzień. Obejrzyjcie ciekawostki o niedźwiedziach - gdzie mieszkają, dlaczego zapadają w sen zimowy. Wykonajcie zadania w waszych przedszkolnych kartach pracy " Nowa Trampolina sześciolatka" - s. 43 ćwiczenie 2 i 3. Poćwiczcie także pisanie poznanej już litery m, M oraz kreślenie szlaczków w liniaturze - karta pracy do wydruku. W ramach przygotowania do czytania proponujemy zabawy interaktywne.