Rodzica

Pszczółki poznają nową umiejętność

Kącik

Dziś Pszczółki podczas obiadu poznały zasady posługiwania się nożem i widelcem. To ważna umiejętność która pomaga nie tylko podczas spożywania posiłków. Wykonując jednocześnie czynności oburącz uczymy się koordynacji ruchowej i uruchamiamy obydwie półkule mózgowe. Prosimy aby w domu kontynuować usprawnianie tej umiejętności. Podjęte ustalenia dotyczą :

Wrzesień u Jagódek

Kącik

Witamy Jagódki w nowym roku szkolnym. Zabawę i naukę czas zacząć.
O tym rozmawiamy:

  • Moje przedszkole
  • Zielona Góra - moje miasto
  • Ja i ty to my
  • To jestem ja
  • Lecą liście kolorowe

Wydarzenia:
20.09 - Dzień Przedszkolaka
28.09 - Dzień Jabłka
30.09 - Dzień Chłopaka

Wrzesień u Jeżyków

Kącik

Witamy Jeżyki w nowym roku już jako młodsze średniaki :)

W tym miesiącu rozmawiamy o: 

1. Wesołe przedszkole

2. Zielona Góra - moje miasto

3. Razem jest wesoło

4. To ja

5. Kosz Pani Jesieni

 

Wydarzenia:

15.09  - Dzień Kropki

20.09 - Dzień Przedszkolaka

28.09 - Dzień Jabłka

30.09 - Dzień Chłopaka

 

Piosenka Idzie lasem Pani Jesień :

Wrzesień u Pszczółek

Kącik

Witamy po wakacjach! Zabawę i naukę czas zacząć.

O tym rozmawiamy:

  • Moje przedszkole
  • Zielona Góra moje miasto
  • Ja i ty to my
  • To jestem ja
  • Lecą liście kolorowe

Piosenka

Trampolina

muz. M. Melnicka - Sypko

sł. M. Strzałkowska

Trampolina, trampolina!

Od niej wszystko się zaczyna!

Hop do góry na wyprawę!

Po naukę i zabawę!

"Tato już lato" - Jagódki cz. 3

Kącik

Kochani! To już piątek. Zaczynają się wakacje. Życzymy Wam kochane Jagódki dużo słońca, wspaniałej zabawy i bezpiecznych wakacji. Na zakończenie naszych wspólnych zabaw zapraszamy Was do posłuchania, a jeśli ktoś ma ochotę to do nauki piosenki „Niech żyją wakacje”, następnie rozwiążcie zagadki związane z latem i wakacjami „Zagadkowe lato”. Na zakończenie naszego spotkania posłuchajcie „Wakacyjnych rad”, abyście z wakacji wrócili cali i zdrowi. Czekamy na Was.

"Już niedługo wakacje" - Jeżyki cz. 2

Kącik

Witajcie Kochane Jeżyki! To już ostatnie zadania w tym roku. Zapraszam Was do wysłuchania piosenki ZoZi "Bezpieczne wakacje". Następnie zagrajcie w grę, w której posegregujecie rzeczy, które należy zabrać nad morze, a które w góry. Zagrajcie również w grę "Wakacyjne rytmy" i wskażcie brakujące obrazki. Wykonajcie zadania matematyczne w kartach pracy. Pokolorujcie kolorowankę online oraz wspólnie z rodzicami wykonajcie pracę plastyczną "Wakacyjne plany".

Wakacje cz.2 - Pszczółki

Kącik

Kochane Pszczółki! To już ostatnie spotkanie z zadaniami w tym roku szkolnym. Wszyscy lubimy lody - najlepiej smakują latem. A zatem przygotowałyśmy dla Was lodowe karty pracy. Może wybierzecie się na biwak - pokolorujcie odpowiednie figury geometryczne. W zadaniach interaktywnych znajdźcie właściwe rozwiązania. A na koniec piosenka "See you later" - a więc do zobaczenia. Życzymy Wam odpoczynku, pięknej pogody, wielu wrażeń, a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

"Tato już lato" - Jagódki cz. 2

Kącik

Witajcie Jagódki! Mamy nadzieję, że wczorajszy Dzień Taty upłynął Wam miło i wesoło. Dzisiaj zapraszamy Was do nauki piosenki „Lato, lato”, a następnie do zabawy z rybką  Minimini: „Różnice”, „Sortowanie”. Na koniec wykonajcie zadania na kartach pracy. A jeśli nie jesteście jeszcze zmęczeni to poćwiczcie i zatańczcie z Tatą. Miłej zabawy! Pani Dorotka i Pani Asia.