Rodzica

Marzec u Jeżyków

Kącik

Witajcie Jeżyki w kolejnym miesiącu, w którym wszystko budzi się do życia bo nadchodzi wiosna. Będziemy rozmawiali o:

1. Bawimy się kolorami.

2. Poznajemy instrumenty.

3. Szukamy wiosny.

4. "Dookoła świata" - realizacja programu edukacji globalnej.

5. Malujemy pisanki.

 

Uroczystości, które obchodzimy to:

1. 01.03 (poniedziałek) - Dzień Piegów

2. 08.03 (poniedziałek) - Dzień Kobiet

Kolorowy świat - Jagódki

Kącik

Witajcie kochane Jagódki w poniedziałek! Mamy nadzieję, że miło spędziliście weekend z rodzicami. Dziś poznamy kolejną literkę. Przyszedł czas na literkę S. Zacznijcie od obejrzenia bajki pt. „UBU poznaje literkę S” oraz filmiku edukacyjnego "Jak napisać literkę S?". Do kolejnej aktywności, a raczej zabawy ruchowej będziecie potrzebować wstążki (skakanki lub sznurka). Waszym zadaniem jest ułożenie literki S, a następnie przejście po niej stopa przed stopą tak jak robiliśmy to w przedszkolu.

Marzec u Jagódek

Kącik

Wiosna tuż, tuż…jak ten czas szybko leci. W tym miesiącu rozmawiamy na następujące tematy:

1. Kolorowy świat
2. Nadchodzi wiosna
3. Wiosenne sprzątanie
4. „Dookoła świata”- realizacja programu edukacji globalnej
5. Jajka malowane

Kalendarz wydarzeń w grupie:

Kolorowy świat - w świecie sztuki i muzyki - Pszczółki

Kącik

Kochane Pszczółki! Ponownie spotykamy się w naszym domowym przedszkolu. Mamy nadzieję, że miło spędziliście sobotnio - niedzielny czas z rodzicami. Macie też dużo sił i chęci do dalszej pracy. Na dziś zaplanowałyśmy dla Was spotkanie z literą, trochę ruchu no i Dzień Piegów. Wykonajcie ćwiczenia w zadaniu interaktywnym - koniecznie zacznijcie od filmiku edukacyjnego związanego z poznawaną literą, a następnie przejdźcie do dalszych wyzwań. Wykonajcie też zadania w kartach pracy:

Marzec u Pszczółek

Kącik

Wkrótce wiosna...jak ten czas szybko leci. Pszczółki pracują pilnie i wytrwale. W tym miesiącu rozmawiamy na następujące tematy:

1.Kolorowy świat - malowany pędzlem i muzyką

2.Nadchodzi wiosna 

3.Wiosenne sprzątanie

4."Dookoła świata" - realizacja programu edukacji globalnej     

5.Jajka malowane

 

Kalendarium       

01.03 - Dzień Piegów

08.03 - Dzień Kobiet

16.03 - Dzień Pandy (ubieramy się na biało - czarno)

Lubię rysować, malować ze swoim przyjacielem czyli poniedziałek u Misiów

Kącik

Witajcie Misie :) W tym tygodniu będziemy realizowali tematykę: Lubię rysować, malować ze swoim przyjacielem. Przygotowałam dla Was kilka aktywności. Najpierw posłuchajcie bajki terapeutycznej „Bajka o dwóch ołówkach”, którą przeczytają Wam rodzice. Porozmawiajcie na temat wysłuchanej bajki. Następnie pokolorujcie obrazek kredkami. Do kolejnego zadania potrzebna będzie Wam piłka.

Popołudnie z dinozaurami - Jagódki

Kącik

Witajcie Kochani! Dziś świętujemy Dzień Dinozaura. Przygotowałam dla Was kilka propozycji: 1) połącz dinozaury w pary 2) puzzle (trzy propozycje dinozaurów do wyboru) wytnij, złóż, a następnie przyklej poprawnie obrazek na białą kartkę papieru 3) dinozaur do wyklejenia bibułą, plasteliną lub farbą( do wyboru) 4) dinozaur do pokolorowania, wycięcia i z pomocą rodzica odpowiedniego złożenia wzdłuż kropeczek tak aby powstało jajo w środku którego jest dinozaur 5) dwie propozycje kolorowanek.

Zadania dla Misiów na piątek

Kącik

Witajcie kochane Misie! Dziś mam dla Was propozycję krótkiego filmu instruktażowego, jak prawidłowo myć ręce. Następnie poproście rodziców o wycięcie puzzli i spróbujcie ułożyć je samodzielnie tak aby powstał obrazek. Przyklejcie, go na kartce papieru. Na koniec w dowolny sposób wykonajcie pracę plastyczną. Możecie pokolorować kolorowankę kredkami, pomalować farbami, wykleić papierem kolorowym lub plasteliną. Technika dowolna. Pozdrawiam serdecznie 

Dzień dinozaura czyli piątek u Jeżyków

Kącik

Witajcie Kochani! Dziś świętujemy dzień dinozaura. Przygotowałam dla Was różne aktywności. Zacznijmy od wysłuchania dwóch piosenek o dinozaurach. Następnie wykonajcie dwie karty pracy: 1) połącz dinozaury z ich cieniami, 2) wytnij, a następnie ułóż i przyklej obrazki od najmniejszego do największego. Gdy się trochę zmęczycie możecie obejrzeć bajkę z dinozaurami.

Piątek u Jagódek

Kącik

Dzień dobry Jagódki. Dzisiaj już piątek, a zatem zapraszamy Was do zabawy matematycznej utrwalającej znajomość cyfr oraz do wykonania pracy plastycznej „Przybory toaletowe” polegającej na pokolorowaniu/pomalowaniu/wyklejeniu (wszystko zależy od Was) obrazka. A zatem do dzieła! Mamy nadzieję, że nie zmęczyliście się za bardzo, ponieważ chciałybyśmy nauczyć Was krótkiej rymowanki o myciu rąk i zaprosić do wysłuchania piosenki. Chętnych zapraszamy do gry memory. Życzymy pogodnego weekendu.