Kolorowy świat - Jagódki

Jagódki
Joanna Grzywacz

Witajcie kochane Jagódki w poniedziałek! Mamy nadzieję, że miło spędziliście weekend z rodzicami. Dziś poznamy kolejną literkę. Przyszedł czas na literkę S. Zacznijcie od obejrzenia bajki pt. „UBU poznaje literkę S” oraz filmiku edukacyjnego "Jak napisać literkę S?". Do kolejnej aktywności, a raczej zabawy ruchowej będziecie potrzebować wstążki (skakanki lub sznurka). Waszym zadaniem jest ułożenie literki S, a następnie przejście po niej stopa przed stopą tak jak robiliśmy to w przedszkolu. Czas na wiersz „Sen sowy”. Poproście jednego z rodziców o jego przeczytanie, a następnie zapamiętajcie jakie słowa na „s” pojawiły się w wierszyku. Nie zapomnijcie pokolorować lub wyklejcie kawałkami bibuły szablon litery S i wykonajcie zadanie w karcie pracy. Jeżeli nie macie możliwości pobrania karty, możecie wykorzystać starą gazetę i np.: znaleźć w niej "ukrytą" literkę S lub wyciąć z niej obrazek/ rzecz, którego nazwa zaczyna się na S. Pamiętajcie, że ruch to zdrowie. Koniecznie między zadaniami zróbcie sobie przerwę na gazetową jogę i spacer! Czekamy na zdjęcia od Was. Pozdrawiamy Wasze Panie.