Sprawozdanie z tygodnia z programem CodeWeek w grupie Pszczółek

Data i godzina wydarzenia
Rok szkolny
2020-2021
Grupa
Pszczółki

Miniony tydzień był dla Pszczółek niezwykle pracowity. Poza rozmowami na temat bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego, codziennie nasze przedszkolaki kodowały. Zajęcia miały zróżnicowany charakter - od zajęć z całą grupą, po konkursy drużynowe i pracę indywidualną. Całe szczęście, że nasze Pszczółki bardzo lubią taką formę zajęć. No i dodatkowo - coraz lepiej radzą sobie z trudnymi emocjami - na przykład, gdy dana drużyna przegra. A jak to wyglądało?

Poniedziałek: Zapoznanie ze znakami drogowymi. Szeregowanie i klasyfikowanie symboli znaków drogowych wg przeznaczenia, kształtu i koloru. Tworzenie rytmów i ich kontynuowanie w samodzielnym działaniu

Wtorek: Konkurs drużynowy - kodowanie na planszach 8x8, wprowadzenie pojęć rząd, kolumna, elementy ustalenia położenia przedmiotów na kratownicy (odczytywanie współrzędnych), klasyfikowanie sylwet znaków drogowych wg różnych kryteriów

Środa: Droga pszczółki - dyktando matematyczne z wykorzystaniem małych plansz 5x6, zapisywanie kodu pokonanej przez pszczółkę drogi

Czwartek: Konkurs drużynowy - kodowanie na planszy 8x8 z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Utrwalenie pojęć rząd i kolumna, odkodowanie informacji podanych przez nauczyciela typu: 1-A, 2-O, 3-E, gdzie każda z liter ma odpowiadający jej kolor kubeczka. Pojedynek przywódców drużyn - odczytywanie współrzędnych na kratownicy

Piątek: Gra dydaktyczna z całą grupą - Bądź bezpieczny na drodze z wykorzystaniem robota Mind i maty do kodowania 10x10

Dodatkowo Pszczółeczki wykonały pracę plastyczną - makieta ulicy - również drużynowo. Zadaniem kapitana drużyny było rozplanowanie i koordynowanie pracy członków swojej drużyny oraz dbałość o estetykę wykonywanej pracy. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć

Galeria