Poniedziałkowe zadania dla Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Witajcie Jagódki po weekendzie! W tym tygodniu będziemy w świecie przyrody i ekologii. Postaramy się rozbudzić Wasze zainteresowania otaczającą przyrodą, zapoznamy Was z kolorami pojemników do segregacji śmieci oraz nawiążemy do obchodów „Światowego Dnia Ziemi” obchodzonego 22 kwietnia. Dziś prosimy żebyście zapoznali się z krótką prezentacją pt.” Chroń Przyrodę”, która da Wam odpowiedź, na pytanie: Jak Wy, jako małe dzieci, możecie chronić przyrodę? Następnie proponujemy puzzle (obrazki), które należy wyciąć nożyczkami po linii, wymieszać i ponownie złożyć przyklejając każdy obrazek na kartce. Ostatnia z propozycji to ćwiczenie na spostrzegawczość – macie znaleźć i zaznaczyć 5 różnic między obrazkami. Czekamy na zdjęcia i wiadomości od Was: jagodki@przedszkole7.pl Pozdrawiamy!