Dzień Głośnego Czytania w "Siódemce"

Drodzy Rodzice, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Dniu Głośnego Czytania. Dzień ten został ogłoszony przez Polską Izbę Książki we wrześniu 2001 r. Fundacja ABC XXI od lat tworzy Złotą Listę książek polecanych do czytania dzieciom w podziale na kategorie wiekowe.
 
Na stronie www dostępna jest pełna lista tytułów, a także galeria okładek oraz recenzje książek ze Złotej Listy. Zapraszamy do korzystania ze Złotej Listy w domu i w szkole, na co dzień i od święta!

Zapraszamy także do wzięcia udziału w spotkaniu z Asią Olejarczyk, autorką książki "Yeti, w którego nikt nie wierzył". W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania Dorota Koman porozmawia z Autorką o pisaniu, czytaniu, a także o Yetim i znaczeniu wiary w siebie, której tak często brakuje nie tylko dzieciom. Link do spotkania znajdziecie tutaj

 
 

Ponadto informujemy, że Biblioteka Pana Kleksa w Zielonej Górze organizuje dnia 1.10 w godzinach 18.00-21.00 noc bibliotek, na którą zaprasza Rodziny z dziećmi. Będzie można bawić się, wypożyczać, rozwiązywać labirynty i wykonać fantastyczne kolorowanki, a ponadto:

19.00 – 20.30 – organizatorzy zapraszają na film familijny Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza Tajemnica. Wstęp wolny. (Na uczestników będzie czekała mała niespodzianka.)

18.30 – 21.00 – Słodka Książka – wymień książki na muffinkę. Jeśli macie w domu książki, które chcielibyście podarować bibliotece, to będzie idealny czas. W zamian otrzymacie słodką muffinkę (książki wydane po 2000 roku).

Radosnego wspólnego czytania!

plakat