Środa u Misiów

Misie
Magdalena Bąk

Witajcie Misie w środowy poranek :) Przed Wami kolejny dzień domowego przedszkola. Na początek zabawa matematyczna „Gdzie jest ta zabawka?”. Potrzebne Wam będą różne zabawki: lalka, samochód, puzzle, przytulanka bądź inne. Rodzic pokazuje dziecku zabawki, które następnie rozmieszcza w jego pokoiku. Zadaniem dziecka jest odpowiedzieć na pytanie Rodzica: „Gdzie jest…?”. Dobrze aby dziecko używało zwrotów określających położenie przedmiotów w przestrzeni – na, obok, za, przed. Następnym zadaniem będą „Serduszkowe szlaczki”. Rodzicu wytnij serduszka w różnych wielkościach i wybierz od 3 do 5 (zależy od poziomu sprawności dziecka w tym zakresie) i ułóż z nich prosty rytm. Dziecko kontynuuje rytm rozpoczęty przez rodzica np. duże serce, małe serce… albo duże serce, duże serce, małe serce, małe serce… Na pewno sobie poradzicie z zadaniami. Pozdrawiam Was serdecznie :)