Zabawy dla Jagódek

Jagódki
Dorota Łuczka

Drodzy Rodzice i Dzieci! Zgodnie z naszą obietnicą przesyłamy Wam następne propozycje zabaw, w które możecie się bawić w domu. Życzymy udanej zabawy! Wkrótce następne zabawy. Pozdrawiamy!

A to nasze propozycje:

Zabawa w teatr - zamieńcie się rolami: maluchy niech będą rodzicami, a wy ich dziećmi. Uwaga: w tej zabawie możecie zobaczyć, jak odbierają was dzieci. Tym bardziej warto podjąć wyzwanie. Możecie również wcielić się w postaci ulubionych bajek, stworzyć własną bajeczkę. Warto pamiętać, aby dać dziecku przewodzić w zabawie. Słuchać jego pomysłów i zachęcać do inicjowania nowych scenariuszy i pomysłów.

Cienie - na pewno nie raz w czasie słonecznej pogody udało ci się zaobserwować swój cień. To twój nieodłączny towarzysz, który wszystko po tobie papuguje. Cień pojawia się nie tylko na dworze, gdy świeci słońce. Także w domu, wieczorem, możesz urządzić własny teatr cieni. Zapal lampkę i ustaw ją tak, by jej światło padało na białą ścianę. Zgaś światło górne (w pokoju może świecić się tylko ta jedna lampka) i rozpocznij sztuczki. Dłonie trzymaj przed lampą i układaj je tak, by na ścianie powstawały magiczne cienie. Dzięki ruchom stron można stworzyć wiele postaci, potrzeba jednak do tego trochę wprawy.

Trafianie do celu - Kartki ze starych gazety należy uformować w kulki, a następnie wyznaczyć cel, do którego dzieci będą musiały trafić kulką. Celem może być postawiony na dywanie duży garnek, wiadro, kartonowe pudło. Celem mogą być też rodzice lub rodzeństwo. To świetny sposób na zabawę i rozładowanie energii.

Skakanie - Nie stanie się nic złego, jeśli dziecko zamiast na podwórku poskacze w domu. Skakać można z miejsca na miejsce, wykorzystując do tego wzory na dywanie lub porozkładane na podłodze maty antypoślizgowe.

Tor przeszkód - Można stworzyć dla dziecka tor przeszkód zbudowany z krzeseł, stołków, pudełek i poduszek. Zadaniem malucha będzie ten tor przeszkód pokonać.
Ta zabawa jest ćwiczeniem w sam raz dla małego wiercipięty. Dziecko będzie musiało przeciskać się, pełzać, mijać i przeskakiwać przeszkody.

Życzymy udanej zabawy! Wkrótce następne propozycje.
Pozdrawiamy!