Zadania na środę dla Misiów

Misie
Katarzyna Łabęcka

Ho, ho, ho Kochane dzieci!

Właśnie zaczął się nowy miesiąc, mój ulubiony - grudzień. Wasz chyba też? To w tym miesiącu ubierzemy choinkę, no i odwiedzi nas wyjątkowy gość. Kto to taki? Dowiecie się jak rozwiążecie zagadkę. Do dzieła!

"Na czerwono ubrany, na plecach niesie worek wypchany. Co to za kochany święty, co w grudniu przynosi prezenty?"

Tak! Udało Ci się! To Mikołaj! Brawo!

Dzisiaj wykonamy mikołajową grę planszową. Potrzebne będą nam: kartka papieru, kredki, kostka do gry, 2 pionki i ktoś z kim można zagrać i w razie potrzeby pomoże Wam policzyć wyrzucone na kostce oczka ;)

W załączniku: szablon gry do wydrukowania i pokolorowania, ale można też narysować grę samodzielnie.

Cel gry: Gracze (renifery) muszą dotrzeć do Mikołaja, aby pomóc dostarczyć dzieciom prezenty.

Przebieg gry: Grę zaczyna najmłodszy gracz. Pionki ustawiamy na polu start. Gracze kolejno rzucają kostką, liczą oczka i przesuwają swój pionek, dokładnie o tyle pól ile oczek widnieje na kostce. Każdy renifer musi dotrzeć do Mikołaja. W tej grze nie ma przegranych, każdy kto dotrze do mety - wygrywa. Liczy się dobra zabawa. A więc do dzieła!

Koniecznie wyślijcie mi zdjęcie zrobionej przez Was gry na adres maila: misie-brzechwa@wp.pl

Pozdrawiam, Pani Kasia

P. S. Byłam wczoraj w przedszkolu na chwilę. W sali było tak pusto bez Was, Kochane Dzieci, tak cicho, nawet zabawki na półkach miały jakieś smutne miny. Ale nie martwcie się, niedługo znowu będziemy się tam wspólnie bawić. Nie mogę się już doczekać.