Dzień dziecka - Smerfy

Smerfy
mgr Agnieszka Springer

Dzisiaj Drodzy rodzice dzieci mają wolne, żadnych szlaczków czy kart pracy. W przedszkolu zawsze ten dzień był wyjątkowy, niestety w tym roku jest inaczej ale podsyłam dla Państwa kilka propozycji zabaw na ten dzień. Sprawcie aby był on wyjątkowy :)

SCENARIUSZ DLA RODZICÓW :)

Zacznijmy od wyłączenia telewizora, odłożenia w kąt smartfonów i tabletów. Bądźcie na wyłączność dla swojego dziecka.

1. Żelowy gniotek z balona

Samodzielne wykonanie gniotka to wielka frajda, a taki wypełniony brokatem lub cekinami dostarcza wielu doznań sensorycznych.

2.Prosty przepis na piankolinę z mąki, przepis na masę plastyczną.

Zabawa piankoliną według domowego przepisu zawsze sprawia dużo radości. Zabawy dla dzieci w domu oparte o doznania sensoryczne niezwykle pobudzają wyobraźnię i rozwijają twórcze myślenie. Z piankoliny możemy tworzyć rozmaite babki, budowle, zakopywać skarby, bawić się autkami czy ludzikami, odciskać dłonie, a nawet pisać literki za pomocą wykałaczki. Jeśli biała puszysta masa nam się znudzi możemy dodać do niej odrobinę barwników spożywczych, a nawet brokatu.

3. Zimno, ciepło, gorąco - chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował "skarb" daje wskazówki, stopniując słowa - zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.

4. Kalambury – w tej zabawie za pomocą gestów musimy pokazać np. tytuł bajki, postać z bajki, czynność, zwierzątko.

5. Wyjście na spacer i lody

To kilka propozycji na spędzenie wyjątkowego dnia z Waszymi pociechami.

Wyślijcie do nas zdjęcia jak spędziliście ten dzień. Pozdrawiamy Pani Agnieszka i Pani Madzia :)