Środowe propozycje dla Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Dzień dobry Jagódki! Witamy Was eko-piosenką "Świat w naszych rękach" bo dzisiaj obchodzimy "Światowy Dzień Ziemi". Z tej okazji przygotowałyśmy kilka zadań. Obejrzyjcie prezentację i wspólnie z Alą i Kubą pomóżcie naszej planecie. Podczas prezentacji poznacie zasady segregacji śmieci - kolory pojemników - mówią o tym, co można do każdego z nich wrzucić. Zdobytą wiedzę wykorzystacie w drugim zadaniu klikając na śmieci, tak aby do każdego kosza trafiły właściwe śmieci (gdy klikniesz dobrze, śmieci pojawią się w koszu). Za każdym razem, gdy będziecie przechodzić do kolejnego kosza, to na slajdzie z Ziemią, ubywać będzie śmieci, np. gdy posegregujecie papier, to z planety znikną papierowe śmieci. Na koniec prezentacji dowiecie się dokąd trafiają śmieci, gdy wrzucimy je do kosza. Dla dzieci, które lubią kolorować nie zabraknie propozycji kolorowanek. Do dzieła!