Pierwszy wpis do Klubu Superwiewiórka

Kółko
Klub Superwiewiórka

Klub Wiewiórka w przedszkolu został powołany w 2010 roku. Działalność klubu opiera się na realizacji programu „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby” pod patronatem PCK. Główne założenia programu to: wprowadzenie dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, kształtowanie właściwych nawyków higienicznych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób, kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, zapoznanie z pozytywnymi wzorcami zachowań w celu kształtowania postawy tolerancji i wrażliwości, promowanie zdrowego stylu życia, aktywna pomoc drugiemu człowiekowi, kształtowanie humanitarnych postaw wobec zwierząt. Zajęcia prowadzone są w najstarszych grupach wiekowych przez mgr Anetę Herkt.