środa u Jagódek

Jagódki
mgr Magdalena Kołodziejczak

Brawo, brawo, brawo! Widzę Jagódki, że Wasze misie wspaniale wyprane, pozaszywane, poukładane w pokojach. Same wesołe gromadki nam się tu pojawiły:). Wspaniale wykonałyście wczorajsze zadania, także te w kartach pracy.  A dzisiaj - dzisiaj czas na matematykę i zajęcia muzyczne.

zajęcia matematyczne:

• wykonaj zadania w kartach pracy  - s. 42 i 45
  • wykonaj zadanie online wpisując brakujące cyfry w pustych okienkach
  • wykonaj zadanie online z zakresu dodawania elementów

zajęcia muzyczne:

• spróbuj zagrać gamę z wykorzystaniem internetowego pianinka. Gama rozpoczyna się klawiszem c, potem jest d, e, f, g, a, h, c. Z pewnością uda Ci się też ją zaśpiewać: do - re - mi - fa - sol - la- -si - do.  Może dzięki temu instrumentowi uda Ci się wymyślić swoją piosenkę? Link do pianinka poniżej
  • poćwicz słowa piosenki, którą będziemy śpiewać na naszym gwiazdkowym występie. Twoim Rodzicom wysłałam już na maila plik muzyczny z tą piosenką

Oczywiście zadanie domowe na dziś również jest przewidziane. Ale dziś będzie ono niecodzienne... Twoim zadaniem jest... samodzielne mycie się wieczorem. I wycieranie, w tym - wycieranie pleców! Przecież jesteśmy już Starszakami :). A wycieranie pleców wcale nie jest trudne. Wystarczy złapać ręcznik na dwóch końcach i pocierać nim..... Dziwisz się? Niepotrzebnie. Może za rok będziesz z klasą na wycieczce, będziesz miał to zrobić też samodzielnie, i co wtedy, hmmmm? Wiem, że to zadanie również Wam się uda. Oczywiście, z tego zadania zdjęć nie wysyłamy ;)

Mam też nadzieję, że ćwiczysz w domu rolę i wiązanie butów. Gdy opanujesz tę trochę skomplikowaną umiejętność - zostaniesz moim pomocnikiem, pomożesz innym w nauce tej czynności. Na koniec jeszcze jedna wiadomość. Dzień misia, zaplanowany na czwartek przekładamy na piątek, kiedy już wszyscy będziemy w przedszkolu. Ubieramy się w tym dniu w stroje jednokolorowe (możesz być misiem białym, czarnym a nawet różowym:).

poniżej słowa do piosenki:

Gdy mama gwiazdkę szykuje
Pachnącą ciastem drożdżowym
Pędzą za oknem koniki
Błyszczą im srebrne podkowy
Spieszą się wszyscy do domu,
Każdy czymś innym zajęty
Zaraz zapalą choinkę
Wyjmą schowane prezenty

Czekały na nie od roku
Pachnie zielone choinka
Cisza panuje i spokój
Obrus na stole się mieni
Wszyscy świątecznie odziani
Mama jest bardzo przejęta
Zdaje kuchenny egzamin

Gdy szklana bombka się stłucze
Mam nie gniewa się na mnie
Nową wieszamy na drzewku
Teraz na pewno nie spadnie
Gwiazda i sople sterczące
Wiszą na nitkach lizaki
Mam w nowiutkim szaliku
Tuli do serca dzieciaki

Gwiazdka to Święto dla dzieci
Czekały na nie od roku….

A kiedy wieczór się skończy
Będziemy leżeć w łóżeczkach
Gwiazdki co były za oknem
W różnych znajdziemy książeczkach
Nawet gdy będę zmęczona
Będę o gwiazdce pamiętać
Wyjmę ją z mojej szuflady
Gdy znów za rok przyjdą święta.

Gwiazdka to Święto dla dzieci
Czekały na nie od roku...