Piątek u Jagódek

Jagódki
mgr Magdalena Kołodziejczak

No, Jagódki, ależ pięknie wykonałyście wczorajsze zadania! A jaki błysk w domu! Mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie, a nawet jeszcze lepiej. Zadania wykonane, zatem idziemy dalej!

Zajęcia matematyczne i kodowanie:

1. Wykonaj zadania w KP, s. 34 i 35
  2. Wykonaj zadanie online, licząc w zakresie 10
  3. Zadanie z kodowania. Wiesz już, w jaki sposób oznaczamy punkty na osi współrzędnych. W znajdujących się poniżej plikach znajduje się pusta mata wraz ze współrzędnymi. Spróbuj pokolorować ją zgodnie z oznaczeniami, znajdującymi się poniżej, a zobaczysz, jaki powstanie obrazek.
  4. Zadanie DODATKOWE – obejrzyj znajdujący się poniżej film z rozdania nagród w naszym konkursie Kasztanobranie. Znalazły się na nim przedmioty (i nie tylko), których normalnie w przedszkolu i na placu nie ma. Spróbuj je znaleźć a następnie  wyślij odpowiedź, wymieniając, co to za przedmioty. Na Jagódkę, która znajdzie najwięcej takich elementów czeka nagroda!!!

Zajęcia plastyczne:

1. Dziś powiemy sobie o znanych artystach z różnych stron świata. No, może nie artystach, a artystce. Maria Primachenko to malarka ludowa z kraju, który znajduje się niedaleko Polski, z Ukrainy. Od dzieciństwa Marię otaczały piękne rzeczy – jej ojciec był stolarzem-wirtuozem i wykonywał piękne rzeźby z drewna. Mama była słynną hafciarką i nauczyła córkę rzemiosła. „Wszystko tak się zaczęło” – wspomina artystka. - Kiedyś koło domu, nad rzeką, na kwitnącej łące, pasłam gęsi. Narysowałam wszelkiego rodzaju kwiaty, które widziałam na piasku. I wtedy zauważyłam niebieskawą glinę. Włożyłam go w rąbek mojej spódnicy i pomalowałam naszą chatę ”. Sąsiedzi oglądali cudowne rysunki i chwalili je, potem zaczęli prosić o pomalowanie sąsiednich domów. Od tej pory Maria malowała coraz więcej i coraz piękniej, a jej obrazy zdobywały nagrody na różnych wystawach. Mimo braku wykształcenia stała się wielką artystką. Teraz już wiesz, że KAŻDY może być doskonały w tym co robi, jeśli tylko tego chce najmocniej na świecie!. Może i Ty zostaniesz kiedyś wielkim malarzem, piosenkarką, matematykiem lub pisarzem…. Zobacz, jak według tej artystki wygląda świnia. Jest inna niż zwyczajny obrazek. Spróbuj i Ty pokolorować obrazek tak samo, jak zrobiła to Maria. Poniżej przedstawiam Ci, jak ma on wyglądać….

Nie zapomnij wysłać zdjęcia wykonanej pracy.

1. Kolej na następne prace domowe. Jesteś już starszakiem. W przedszkolu temperujesz kredki, wycierasz ceratkę, sprzątasz ze stołu a nawet zamiatasz. A czy myłeś już naczynia? Tak, tak, pewnie masz zmywarkę. Nic z tego. Zadanie brzmi – umyj tyle naczyń, ile masz już lat! I oczywiście – wytrzyj je do sucha! To świetna zabawa, a i Twojej mamie będzie wtedy bardzo, bardzo miło 😊. Zatem – do dzieła!!!

Oczywiście, nie muszę Ci przypominać, że nadal jesteś dyżurnym w swoim domu. Pomagaj innym i dawaj dobry przykład młodszemu rodzeństwu, które uczy się od Ciebie, jak być mądrym przedszkolakiem. Czekam na zdjęcia, wiadomości i wszystko inne. I oczywiście pozdrawiam serdecznie 😊