Piątek u Misiów

Misie
Magdalena Bąk

Witajcie Misie :) Już piątek – jak ten czas szybko leci. Dziś utrwalimy nazwy pór dnia poprzez zadawanie pytań: „Co robisz rano w przedszkolu? – schodzimy się do przedszkola, myjemy się, jemy śniadanie”, „Co robisz przed południem w przedszkolu? – bierzemy udział w zajęciach z nauczycielem, w zabawach dowolnych, wychodzimy na podwórko, leżakujemy”, „Co robisz w południe w przedszkolu? – myjemy ręce, jemy obiadek”, „Co robisz po południu w przedszkolu? – bawimy się, czekamy na rodziców, idziemy do domu”, „Co dzieje się nocą w przedszkolu? – nocą przedszkole jest puste, nie ma dzieci”. Porozmawiajcie z dziećmi o ich planie dnia w przedszkolu. Następnie zapraszam Was na zabawę ruchową z elementami podskoku pt. „Skaczące gwiazdki” – na hasło „dzień” dziecko, które jest gwiazdką przyjmuje postawę siadu klęcznego ze schowaną głową, wtedy gwiazdka śpi, a na hasło „noc” dziecko podskakuje obunóż w różnych kierunkach. Zabawę możecie powtórzyć kilka razy.

To wszystko :) Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego weekendu :)