Czwartek u Jagódek

Jagódki
Dorota Łuczka

Dzień dobry Jagódki! Czy zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego mamy dzień i noc? I co dzieje się ze słońcem, kiedy jest noc? Czy słońce wtedy śpi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ciekawym filmie edukacyjnym „Paxi – Dzień, noc i pory roku”, a więc zapraszamy Was na spotkanie z przemiłym kosmitą i krótką podróżą w kosmos. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i znaleźliście odpowiedzi na te pytania. Jeśli jeszcze macie jakieś wątpliwości to zapraszamy Was do wykonania prostego eksperymentu, do którego będziecie potrzebowali jabłka/pomarańcza, patyczka na szaszłyka, latarki. Instrukcję jego przeprowadzenia znajdziecie poniżej „Noc i dzień – eksperyment”. Dzisiaj jest czwartek, a więc nasza następna propozycja to troszkę ruchu – czyli gimnastka z Yusti. A na zakończenie jeszcze trzy propozycje, a są to:

• układanie mozaiki
  • wiosenne memory
  • wyklejanka słońce i chmurka

I to by było na tyle w ten chłodny czwartkowy poranek. Miłej zabawy :) Wasze Panie