Dzień i noc u Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Witajcie Jagódki! Ponownie spotykamy się po przerwie w naszym domowym przedszkolu. Mamy nadzieję, że miło spędziliście świąteczny czas i macie dużo sił na kolejne wyzwania. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o upływie czasu, następstwach dnia i nocy, utrwalimy znajomość pór roku i miesięcy oraz dowiecie się czy wszyscy śpimy nocą? Wtorek to w grupie zawsze czas na rozwijanie umiejętności mówienia oraz propozycję pracy plastycznej. Zacznijcie od obejrzenia bajki pt. „UBU poznaje literkę „N jak noc” oraz filmiku edukacyjnego Jak napisać literkę N?. Do kolejnej aktywności, a raczej zabawy ruchowej będziecie potrzebować sznurka lub wstążki. Waszym zadaniem jest ułożenie na podłodze literki N, a następnie spacer po literze stopa przed stopą. Wykonajcie zadania interaktywne związane z literką N oraz zadania w przedszkolnych kartach pracy:

• KP3 (ćw.1, s.64) – pokoloruj lub wyklej szablon litery N, np. plasteliną
  • KP3(ćw.2, s.65) – pokoloruj rysunki

W ramach pracy plastycznej podzielcie kartkę bloku technicznego (rysunkowego) na pół. Na jednej części namalujcie farbami dzień, a na drugiej noc. Czekamy na zdjęcia Wasze i waszych prac! Życzymy miłego dnia :) Pani Asia i Pani Dorotka