"Jajka malowane" czyli wtorek u Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Witajcie w kolejnym dniu nauki i zabawy! Na dziś zaplanowałyśmy dla Was spotkanie z literką J. Zacznijcie od obejrzenia bajki pt. „UBU poznaje literkę J jak jajko” oraz filmiku edukacyjnego Jak napisać literkę J?. Do kolejnej aktywności, a raczej zabawy ruchowej będziecie potrzebować wstążki lub sznurka. Waszym zadaniem jest ułożenie na podłodze literki J, a następnie przejście po niej stopa przed stopą tak jak robiliśmy to w przedszkolu. Wykonajcie ćwiczenia w zadaniu interaktywnym oraz zadania w przedszkolnych kartach pracy:
•KP3 (ćw.1, s.58) – pokoloruj lub wyklej szablon litery J, np. kawałkami bibuły
•KP3(ćw.2, s.59) – pokoloruj rysunki zgodnie z poleceniem
•KP3 (ćw.1 i 2, s.60) – ćwiczenia grafomotoryczne – rysuj szlaczki, wyznacz w labiryncie ptakom drogę do jajek
Wtorek to też dzień prac plastycznych, a więc zachęcamy do wspólnego, rodzinnego wykonania wianuszka wielkanocnego bądź pisanki wielkanocnej z bibuły. Linki do prac plastycznych znajdziecie poniżej. Czekamy na zdjęcia Waszych prac! Życzymy miłego, słonecznego dnia. Pani Asia i Pani Dorotka