Kolorowe kodowanie piątkowe - Pszczółki

Pszczółki
Aneta Herkt

Kochane Pszczółki! Jak co piątek zapraszamy Was do zadań z kodowaniem - w zadaniu interaktywnym samodzielnie przygotujcie zakodowany obrazek zapełniając pola kolorami ( na kartce możecie zapisać kod powstałego obrazka - tak jak to ćwiczyliśmy w przedszkolu), w  następnym zadaniu spróbujcie przesuwać krążki, aby powstał podany wzór. W kolejnym zadaniu dopasujcie przedmioty wg kodu na planszy (na slajdzie z trzecią planszą kliknijcie na przedmiot, aby odczytać kod pola, na którym trzeba go umieścić). Na  załączonych kartach pracy znajdziecie instrumentalne sudoku oraz zadanie znajdź i policz. 6 latki prosimy o wykonanie zadań w KP cz.4 s.18. Z przygotowanej butelki (o co prosiłyśmy we wtorek) wykonajcie grzechotkę - instrument perkusyjny. Do środka wsypujemy coś sypkiego - groch, fasolę guziki itp. zakręćcie i ozdóbcie przy pomocy papieru kolorowego wg własnego pomysłu. Możecie wykonać więcej eksperymentów muzycznych korzystając z inspiracji "Dom pełen dźwięków". Miłej zabawy! Wasze Panie :) P.S. W poniedziałek przychodzimy w strojach pszczółkowych - świętujemy Dzień Kobiet w naszej grupie.