Środowe propozycje dla Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Dzień dobry Jagódki! Dzisiaj środa, a więc czas na zabawy matematyczne i muzyczne. A więc zaczynamy…Obejrzyjcie filmik o ciekawych zabawach matematycznych z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu (tj. makaron, plastelina, wykałaczki, plastikowe łyżeczki, sznurek itd. ).Zachęcamy Was do wspólnych zabaw matematycznych z rodzicami! Następne zadanie to ćwiczenie w liczeniu do 10, w którym pomoże Wam kosmiczny przyjaciel UBU. Nie zapomnijcie o zadaniach interaktywnych- zakręćcie ruletką i policzcie bałwanki oraz połączcie w pary obrazki z cyferkami. Jeśli macie trudności poproście o pomoc rodzica. W ramach zajęć muzycznych porywamy Was do świata instrumentów muzycznych. Aby poznać instrumenty muzyczne ich nazwy i przeznaczenie obejrzyjcie film edukacyjny. Mamy nadzieję, że po jego obejrzeniu nie będziecie mieć problemów z  rozwiązaniem zagadek dźwiękowych - który z instrumentów słyszysz? Dla chętnych dzieci propozycja ulepienia z plasteliny ulubionego instrumentu muzycznego. Do dzieła Jagódki! Pozdrawiamy.