Kolorowy świat - w świecie muzyki - Pszczółki

Pszczółki
Aneta Herkt

Witajcie Pszczółki w środę! Gratulujemy wszystkim wytrwałym przedszkolakom wykonanych zadań, dziękujemy za zdjęcia i oczywiście czekamy na więcej :). Miło jest popatrzeć na wasze radosne buzie, jak pięknie pracujecie i inspirujecie się tematyką. Dziś zapraszamy Was do świata instrumentów oraz zabaw matematycznych. Obejrzyjcie film o cyferce 7, którą dziś poznacie. Następnie wykonajcie zadania w kartach pracy:

• 6 latki - KP cz. 4 s. 20,21,22,23
  • 5 latki - KP cz. 3 s. 40,41

Następnie przypomnijcie sobie dotychczas poznane cyfry w zadaniach interaktywnych. Aby poznać instrumenty muzyczne, ich nazwy i przeznaczenie, obejrzyjcie film edukacyjny. Wykonajcie zadania w kartach pracy:

• 6 latki KP cz.4 s. 14,15
  • 5 latki KP cz.3 s. 36,37

Wykonajcie zadanie interaktywne zgadując co to za instrument. Poznajcie też słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Jego muzyka jest znana na całym świecie. Wielu pianistów chciałoby grać na fortepianie tak jak on.

W przedszkolu ćwiczyliśmy gamę - czyli kolejne osiem dźwięków. Graliśmy ja na dzwonkach. Dziś możecie poćwiczyć gamę na wirtualnym pianinku. Zagrajcie po kolei dźwięki od C do C. W zadaniu na kolejnych slajdach znajdziecie oznaczony literami kod, który pozwoli wam samodzielnie zagrać znane piosenki np. "Wlazł kotek na płotek", "Czy stary niedźwiedź mocno śpi". Kto wie, może któraś Pszczółka zostanie muzykiem lub kompozytorem, a może dyrygentem? Do dzieła kochane Przedszkolaki! Pozdrawiamy - Wasze Panie