Wtorek u Jagódek

Jagódki
Joanna Grzywacz

Drogie Jagódki! Mamy nadzieję, że poniedziałkowe zadania nie sprawiły Wam wielu problemów. Wprawdzie jeszcze zimę mamy ale wiosna tuż, tuż….Nasze dzisiejsze propozycje dla Was to zabawy na utrwalenie pór roku, miesięcy i nie tylko.

• Zabawa oddechowa „Białe piórka”. Jeśli macie w domu piórko zachęcamy do zabawy. Przyłóżcie je do ust i dmuchajcie, starając się, aby piórko jak najdłużej unosiło się w powietrzu.
  • Zabawa logopedyczna „Zimowa opowieść”. Poproście rodzica o przeczytanie opowiadania, a następnie naśladujcie ruchy rodzica.
  • Bajka edukacyjna Bingo i Bongo „Cztery pory roku”
  •  Pory roku – zagadki
  • Pory roku – dopasuj pary
  • Pory roku – sortowanie grup (przeciągnij i upuść każdy element do odpowiedniej grupy)
  • Pory roku – utrwalenie miesięcy (przeciągnij i upuść szpilki na odpowiednie miejsce na rysunku)

Wykonajcie pracę plastyczną. Dwie propozycje dla Was (do wyboru):

• „Kolorowe drzewa” (potrzebować będziecie kartkę papieru – nie musi być czarna, folię bąbelkową, farby, pędzel)
  • Uruchomcie wyobraźnię i namalujcie obraz pt. „Kolorowy świat za oknem” (będziecie potrzebować białą kartkę papieru, farby, pędzel, starajcie się nie używać czarnej i brązowej farby).

Czekamy na zdjęcia Waszych prac! Życzymy miłego, słonecznego dnia :)