Zadania dla Pszczółek na środę 24 lutego

Pszczółki
mgr Magdalena Kołodziejczak

Drogie Pszczółki, na środę przygotowałyśmy jak zawsze w tym dniu zadania matematyczno - muzyczne. Szkoda, że nie możemy popracować z Wami w przedszkolu, ale mamy nadzieję że będąc w domu będziecie się podczas ich wykonywania również dobrze bawić. Oto zadania:

1. Zajęcia matematyczne - poznajemy zapis cyfrowy liczby 6

• obejrzyj krótki film muzyczny utrwalający cyfry 1-10 - link poniżej
  • wykonaj zadania w Kartach Pracy - cz. 3, str. 82-84 (6-latki) oraz str. 26-27 (5-latki)
  • wykonaj zadanie z karty pracy którą otrzymałeś do domu (ksero) związaną z kostkami do gry. Dorysuj brakującą liczbę oczek na kostce tak, aby ich liczba była zgodna z zapisem cyfrowym, znajdującym się obok
  • wykonaj zadanie w karcie pracy, którą otrzymałeś do domu (ksero), związaną z sudoku - na razie tę, na której są 3 kwadraty (pięciolatki jeśli chcą to również mogą je wykonać)
  • jeśli chcesz - zagraj w grę matematyczną. Przeczytaj nazwy liczb i zaznacz odpowiednią cyfrę (link poniżej)

2. Zajęcia muzyczne

Gdy zmęczysz się już tym liczeniem - to poruszaj się trochę :). Poniżej znajdują się linki do dwóch utworów muzycznych, które ćwiczymy już od jakiegoś czasu.

• posłuchaj i zaśpiewaj wraz z zespołem dziecięcym Chochliki "Roześmianej piosenki". Zwróć uwagę na słowa, staraj się je zapamiętać.
  • a teraz wstań i ćwicz Krok - mały - mały kroki do poloneza autorstwa Wojciecha Kilara. Możesz poruszać się po całym domu, tak jak robimy to w przedszkolu. Później obejrzyj jeszcze raz film z tego nagrania, obserwując, jak wiele instrumentów muzycznych wzięło udział podczas nagrania tego utworu. Czy potrafisz nazwać przynajmniej niektóre z nich?

No i oczywiście - ćwicz pracę z zegarem, próbując określić godzinę. Możesz umówić się z rodzicami, sygnalizując w ustalony wspólnie z nimi sposób - pełne godziny tak, jak robią to w przedszkolu dyżurni. Pamiętaj, dziś Ty masz dyżur w swoim domu - pomagaj Rodzicom w obowiązkach domowych.

Czekamy na Wasze zdjęcia i pozdrawiamy Was serdecznie. Wasze Panie