Informacja o zmianach organizacyjnych w przedszkolu - covid 19

Szanowni Państwo, zgodnie z obietnicą staram się na bieżąco informować Was o sytuacji w przedszkolu, wynikającej ze zmiany warunków spowodowanych pandemią. W związku brakami kadrowymi spowodowanymi kwarantanną lub opieką nad dziećmi będziemy pracować w zmniejszonym składzie kadrowym kuchni i nauczycieli. Na razie staramy się, aby nie odbiło się to na godzinach pracy przedszkola, jednakże może to ulec zmianie. Aby podołać przygotowaniu posiłków w okresie od 9.11 do 30.11.2020 obiad będzie się składał tylko z drugiego dania. Panie nie będą gotowały zup. Za ten okres będziecie Państwo mieli pomniejszoną opłatę o 2 zł dziennie. W przypadku dalszej absencji pracowników kuchni, będziemy dokonywać dalszych korekt, aby mam nadzieję nie doszło do sytuacji, w której będziemy musieli zamknąć placówkę. Bardzo proszę rodziców, którzy od poniedziałku będą przebywać na zasiłku opiekuńczym na dziecko z klasy I-III, aby - jeśli mają taką możliwość choć czasowo  - objęli opieką domową również dziecko przedszkolne. Zmniejszenie liczby dzieci znacznie ułatwi nam organizację pracy w obecnych, okrojonych kadrowo warunkach, jak również podniesie bezpieczeństwo pracy w zmniejszonych grupach. Jeśli ktoś z Państwa podejmie taką decyzję, prosimy bardzo o wcześniejsze poinformowanie nas o tym. Usprawni nam to organizację posiłków oraz pracę w grupach. Mam nadzieję, że uda nam się uchronić od dalszych ograniczeń w działalności placówki, ale niestety nie mamy na to wpływu. Jak dotąd jesteśmy jednym z niewielu przedszkoli, któremu udało się tak długo zapewnić bezpieczeństwo i opiekę dzieciom w placówce. Jest to także Państwa zasługa, za co serdecznie dziękujemy. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Dyrektor.