Ogólopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko, dla chcącego nic trudnego! W ramach akcji nauczyciele w naszej "Siódemce" czytać będą przedszkolakom ulubione przez nich pozycje literatury dziecięcej a także porozmawiają o patronie przedszkola - Janie Brzechwa. Czytaj Dziecku - warto!!!