Bierzemy udział w akcji CodeWeek 2021

Miło nam poinformować Państwa, że nasza "Siódemka" weźmie udział w ogólnoświatowym wydarzeniu CodeWeek, mającym na celu promowanie programowania i kodowania wśród dzieci. Planujemy w dniach 9 - 24 października przyłączyć się do tej idei, organizując w grupach wydarzenia, mające na celu rozwijanie wśród naszych przedszkolaków umiejętności programowania, kodowania i logicznego myślenia. Czym jest CodeWeek?

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy!

Zachęcamy Państwa do udziału w tych wydarzeniach. Poniżej propozycje ministerialne, ale z pewnością znajdą się też i zadania kierowane bezpośrednio do Państwa przez nasze nauczycielki. A zatem - KODUJEMY!!!