Witajcie w naszej bajce

Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Wspólnie pracujemy nad rozwijaniem możliwości tkwiących w dzieciach tak, by w przyszłości odpowiedzialnie i pewnie kroczyły dalszą drogą.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że ze względu na prowadzenie prac remontowych przez zielonogórską elektrociepłownie w dniu 7 maja 2019 roku w przedszkolu nie będzie ogrzewania oraz ciepłej wody. W miarę możliwości proszę o pozostawienie dzieci w domu.

Dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 7

Ostatnie wydarzenia

Dzisiaj Jagódki z panią Iwonką grały na drewienkach, tańczyły. Wszyscy bawili się znakomicie.
26 marca grupa starszaków uczestniczyła w Turnieju Matematycznym w zaprzyjaźnionym Miejskim Przedszkolu nr 25. To był czas pełen emocji. Przedstawiciele grupy: Kasia, Jasiu i Zuzia R. godnie reprezentowali naszą placówkę, rozwiązując zadania matematyczne. Choć przegraliśmy z przeciwną drużyną to liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa.
Dzisiaj Jagódki malowały i wyklejały tulipany. Wszyscy się bardzo starali, dlatego wyszły przepiękne prace, które można podziwiać na wystawie. Zresztą zobaczcie sami!

Co w naszych kółkach

Na dzisiejszych zajęciach badawczych zrobiliśmy barwną mozaikę wykorzystując do tego mleko, barwniki spożywcze, płyn do naczyń. Przy drugim doświadczeniu wykorzystaliśmy wodę i cukierki skittles tworząc w ten sposób na talerzu cukierkową tęczę. Ostatnie doświadczenie było najciekawsze bowiem dostarczyło dzieciom dużo emocji i wrażeń.
Zbliżają się Walentynki, dlatego też postanowiłyśmy zrobić Walentynkowe serduszka. Udanych Walentynek!
Za oknami zima, więc na kółku plastycznym dzieci wykonały zimowy pejzaż farbkami. Ale nam się biało zrobiło.

Z kącików przedszkola

Klasyfikacja to czynność umysłowa, polegająca na tworzeniu grup przez łączenie obiektów posiadających pewne cechy wspólne. Uważana jest za podstawową umiejętność poznawczą, regulującą człowiecze funkcjonowanie w świecie. Jak rozwija się u małych dzieci?
Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy (wad wymowy) należy podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne. Skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od rodziców.
Temat bajkoterapii jest szeroko omawiany obecnie w literaturze dla dzieci. Zmienia się bowiem sposób postrzegania dzieci przez dorosłych, uświadamiając im że mały człowiek w znacznie większym stopniu boi się pewnych sytuacji. Przyjrzyjmy się punktowi widzenia Marii Molnickiej.