Witajcie w naszej bajce

Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Wspólnie pracujemy nad rozwijaniem możliwości tkwiących w dzieciach tak, by w przyszłości odpowiedzialnie i pewnie kroczyły dalszą drogą.

Ostatnie wydarzenia

Bruno obchodził dzisiaj swoje trzecie urodziny. Wszystkiego najlepszego!
Zbliżają się święta zatem czas ubrać choinkę. Jagódki wspólnie ubierały choinkę. Prawda, że piękna?!
W piątek 8 marca obchodziliśmy niezwykle hucznie Dzień Kobiet! Kwiaty, życzenia, laurki, bombonierki - a to wszystko dzięki naszym wspaniałym chłopcom, bardzo dziękujemy!

Co w naszych kółkach

Zbliżają się Walentynki, dlatego też postanowiłyśmy zrobić Walentynkowe serduszka. Udanych Walentynek!
Za oknami zima, więc na kółku plastycznym dzieci wykonały zimowy pejzaż farbkami. Ale nam się biało zrobiło.
Dziś nasi badacze sprawdzali, jakie substancje są rozpuszczalne w wodzie i eksperymentowali z kolorami.

Z kącików przedszkola

Klasyfikacja to czynność umysłowa, polegająca na tworzeniu grup przez łączenie obiektów posiadających pewne cechy wspólne. Uważana jest za podstawową umiejętność poznawczą, regulującą człowiecze funkcjonowanie w świecie. Jak rozwija się u małych dzieci?
Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy (wad wymowy) należy podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne. Skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od rodziców.
Temat bajkoterapii jest szeroko omawiany obecnie w literaturze dla dzieci. Zmienia się bowiem sposób postrzegania dzieci przez dorosłych, uświadamiając im że mały człowiek w znacznie większym stopniu boi się pewnych sytuacji. Przyjrzyjmy się punktowi widzenia Marii Molnickiej.