Witajcie w naszej bajce

Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Wspólnie pracujemy nad rozwijaniem możliwości tkwiących w dzieciach tak, by w przyszłości odpowiedzialnie i pewnie kroczyły dalszą drogą.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Na podstawie informacji zawartej w informatorze dla rodziców zamieszczonym na stronie internetowej UM Zielona Góra https://www.zielona-gora.pl/PL/1361/8896/Nabor_do_przedszkoli_i_oddzial…, komunikujemy, że ze względów organizacyjnych Miejskie Przedszkole nr 7 NIE PROWADZI rekrutacji na nowy rok szkolny 2024/2025.  Z oferty Miejskiego Przedszkola nr 7 mogą skorzystać  dzieci w wieku przedszkolnym, u których stwierdzono alergię pokarmową o szerokim zakresie eliminacyjnym produktów spożywczych, potwierdzoną zaświadczeniem lekarza specjalisty.  Zainteresowanych rodziców zapisem dzieci z alergią pokarmową na wolne miejsca prosimy o  bezpośredni kontakt z dyrektorem przedszkola.

Aktualności

Informujemy o zmianie nr telefonu do naszej placówki. Obecnie jest to numer 68 420 34 13.

Ostatnie wydarzenia

pt., 12/04/2024 - 12:00 , Pszczółki
Pszczółki wybrały się do Muzeum Ziemi Lubuskiej, aby wziąć udział w lekcji muzealnej. Poznaliśmy urządzenia i przedmioty używane dawniej. Wśród oglądanych przez nas eksponatów była m. im. tara do prania, żelazko "na duszę", lampa naftowa, aparaty telefoniczne i fotograficzne w stylu retro i wiele innych.
czw., 28/03/2024 - 10:00 , Wszystkie
W przedświąteczny czwartek nasze przedszkolaki wybrały się na deptak, aby wziąć udział w Szukaniu Zajączka. Choć pogoda nie dopisywała i tak  było wesoło - zaśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie, przystroilismy gazon ozdobami wielkanocnymi, ruszyliśmy na poszukiwanie czekoladowego zająca. Niestety szczęście nam nie dopisało, ale nie popsuło nam to naszych dobrych humorów.
pon., 25/03/2024 - 10:30 , Pszczółki
Za nami kolejne spotkanie z literaturą. Dziś Pszczółki poznały wiosenną przygodę pewniej rodziny żubrów. Zainspirowani lekturą rozmawialiśmy o wiosennej przyrodzie i wykonaliśmy piękne tulipany z origami.

Co w naszych kółkach

Przyrodnicze
Dziś na naszym kółku było bardzo naukowo. Próbowaliśmy rozpuszczać różne substancje a następnie formłowaliśmy wnioski z obserwacji. A teraz czeka na nas obserwacja, które z powstałych mikstur podlegają procesowi krystalizacji. Było ciekawie i kolorowo.
Przyrodnicze
W nowym roku po spotkaniu rozpoczynającym pracę naszego kółka, wbrew przeciwnościom losu zaczynamy. W małym składzie ale jednak ze zdwojonymi siłami. Na drugich zajęciach wspólnie z naszą maskotką kółka Lisciasem, któremu wspólnie nadaliśmy nazwę rozmawialiśmy o przyrodzie żywej i nieożywionej. Oglądaliśmy też gablotę owadów, porównując różnice gatunkowe i szukając cech wspólnych.
Badawcze
Nasi mali odkrywcy dzisiaj założyli hodowlę z kryształów. Dzięki rozpuszczonej w wodzie soli będą obserwować dzień po dniu, czy ich eksperyment się powiódł.

Z kącików przedszkola

Dorota Łuczka
Czego uczymy się w kwietniu w grupie czterolatków? Tydzień1: Muzyka maluje świat Tydzień 2: Jedziemy na wieś Tydzień 3: Tydzień z programem „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – „Witaminki, witaminki” Tydzień 4: Dbamy o naszą planetę Ważne wydarzenia:
Patrycja Popławska
Witajcie Żabki w kolejnym  wiosennym miesiącu, w którym rozmawiać będziemy o: 1. Muzyka maluje świat 2. Jedziemy na wieś 3. Tydzień z programem "W zdrowym ciele, zdrowy duch - Witaminki" 4. Dbamy o naszą planetę   W tym miesiącu czeka nas: 12.04 (piątek) - spotkanie muzyczne w ramach koncertów muzycznych
mgr Magdalena Kołodziejczak
Czego uczymy się w kwietniu w grupie pięciolatków?   Tydzień 1: Muzyka maluje świat Tydzień 2: Jedziemy na wieś Tydzień 3: Tydzień z programem „W Zdrowym ciele zdrowy duch – Witaminki Tydzień 4: Ziemia krąży w kosmosie 12.04